szkło laminowane z wydrukiem

 Szkło laminowane w kuchni

Szkło staje się dziś nowoczesnym materiałem, który prezentuje sobą zarówno wysoką funkcjonalność, jak i estetykę. Idealnie wkomponowuje się w każdy rodzaj przestrzeni. Może być montowane w kuchni oraz w łazience. Z powodzeniem zajmuje miejsce ściennej glazury czy paneli. Charakteryzuje się praktycznym zastosowaniem, bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Ponadto rozświetla pomieszczenia, nadaje im specyficznego wyrazu, odbija światło gwarantując niepowtarzalny efekt dekoracyjny.
 

Piękne szkło w kuchni

Szkło laminowane cechuje przede wszystkim duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także bezpieczeństwo użytkowania. Tego rodzaju szkło składa się z kilku warstw, pomiędzy którymi umieszcza się folię. Aby nadać produktowi odpowiedniego wyglądu, umieszczana folia może być bezbarwna lub kolorowa, a także opatrzona grafiką. Najważniejszym celem laminowania jest jednak stworzenie trwałego i odpornego na rozbicia czy stłuczenia materiału. To bardzo dobre zabezpieczenie, chroni przed rozprzestrzenieniem kawałków uszkodzonego szkła, ponieważ jego fragmenty przyklejają się do folii i nie odpadają. Dodatkową zaletą szkła laminowanego jest jego funkcja izolacyjna. Umożliwia wytłumienie hałasu, co jest niezwykle istotne szczególnie w blokach oraz innych budynkach mieszkalnych.

Trwałość na lata

Szkło laminowane, to materiał na lata. Przez długi czas zachowuje swoją funkcjonalność oraz walory estetyczne. Powoli wypiera takie materiały jak płytki, które są trudne w utrzymaniu czystości i higienicznego wyglądu. Szkło wystarczy przetrzeć, dlatego szybko i skutecznie można doprowadzić szklane powierzchnie do swego pierwotnego efektu. Nie ma wątpliwości, że szkło jest materiałem przyszłości, który dziś jeszcze nie jest wykorzystywany do granic swych możliwości. Najbliższe lata z pewnością pokażą nową funkcjonalność szkła, a najnowsze rozwiązania architektoniczne będą zawierały zdecydowanie więcej elementów szklanych, niż to ma miejsce dziś. Serdecznie zapraszamy do stosowania szkła także we własnych domowych przestrzeniach.  

2009 Projektowanie Stron